Skóre: 4 : 3

Skóre po třetinách: 1:1, 0:2, 2:0 - -:-

Sestava Karlovy Vary: B. Mach – Zelinka, Haas, Wágner – Michalčín, Berger, Veselý, Rennhack, Kovářík, Geier, Sedláček, Karafiát.

Sestava SHK Mustangové: M. Kudela – Kvoch, Kubeš, R. Buhr – Neuman, Šurc, Raška, Michalec, V. Buhr, Hering, Doležal, Chudomský.

Branky a nahrávky: 11. Geier (Veselý, Wágner), 37. Rennhack (Sedláček, Geier), 41. Wágner (Veselý), rozh. náj. Wágner – 4. Kubeš (Hering), 18. Hering (Michalec), 21. Doležal (Hering). Rozhodčí: Oldřich Orel, David Cankov.. Diváci: 35.

Pro tuto sezónu České para hokejové ligy je to od nás ze západu Čech všechno. Děkujeme za zájem o para hokej, těšte se na ligové superfinále a potom už na vrchol v podobě českých výkonů na paralympijských hrách v Pekingu.
Neuvěřitelné drama je u konce, pro Sharks Karlovy Vary u šťastného konce. Díky zisku dvou bodů se Západočeši stávají vítězem základní části a postupují do superfinále České para hokejové ligy, kde se střetnou o titul s Havířovem. Hrát se bude ve Zlíně 28. – 29. ledna. Právě Zlín byl ještě posledním kandidátem na superfinále, ale dnešní výhra Karlových Varů ho odeslala do souboje o třetí místo s Pardubicemi.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým SKV Sharks Karlovy Vary.
Jediný a rozhodující nájezd proměnil KAREL WÁGNER.
Bernhard Hering před Machem nabral svým typickým způsobem puk na čepel, ale trefil pouze tyč!
Michal Geier to zkusil velkým obloukem z levé strany, Kudela mu nedal žádný prostor u tyče.
Pavel Neuman vystřelil z dálky, ale slabě, s tím Mach neměl potíže.
Karel Wágner je prvním úspěšným nájezdníkem, jeho levačka našla prostor u tyče.
Kamil Chudomský nastřelil masku Bohumíra Macha, ale nájezd neproměnil!
Ani Filip Veselý neukličkoval Kudelu a prohození na levou ruku gólman čekal.
Jan Raška dopadl stejně jako jeho předchůdce, zblízka Macha nemohl prostřelit.
Frank Rennhack jako první za Vary, kličkou na pravou stranu Kudela vykryl.
Vojtěch Buhr zahájil nájezdy, ale dostal se příliš blízko gólmanovi a neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
Čeho jsme byli svědky ve třetí třetině, to se vidí málo kdy. Vlastně to známe třeba z reprezentačních zápasů Česka s Ruskem nebo Spojenými státy. Martin Kudela deptal karlovarské snahy o zisk nutného bodu pro postup do superfinále o titul, ale nakonec dvakrát kapituloval a Sharks můžou slavit. Kdyby ale Pavel Kubeš proměnil sólo ve 38. minutě, mohlo být všechno jinak. O vítězi dnešního utkání nakonec rozhodnout samostatné nájezdy.
45:00
Třetí třetina skončila.
44:45
Doležal odehrál do středního pásma a vypadá to na remízu v základní hrací době.
43:41
Už se zase hraje jen kolem pardubické branky a Kudela pokračuje v představení! Vychytal Veselého i dorážejícího Zelinku, to je one man show.
42:40
Na dlouhou přihrávku Veselý nedosáhl, ale byl první za koncovou čárou a zrušil zakázané uvolnění.
41:35
Veselý se snažil proniknout mezi Kubešem a Doležalem, neměl ale sebemenší šanci.
40:45
Kamil Chudomský se ocitl na hrotu a svedl zajímavý souboj s Haasem, kotouč získali domácí.
40:28
Žraloci právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Trvalý tlak přetavil KAREL WÁGNER v tvrdou a přesnou ránu nad Kudelovo rameno. Asistence: Filip Veselý.
39:01
Neuvěřitelné, škoda, že tohle není zachycené na kamerách! Kombinaci na jeden dotek zakončoval Geier ranou z voleje, proti které Kudela vymrštil do vzduchu betony a vyrazil!
38:52
Po krátkém tlaku zamířil Radek Zelinka přímo do Kudelovy lapačky.
38:15
Kubeš je všude, už zase poctivě bránil před pardubickou brankou a odebral puk z karlovarských hokejek.
37:28
Pavel Kubeš unikl do samostatného nájezdu, zkusil to technicky, ale pod Machovým betonem nebylo místo! To může být exrémně důležitý moment pro vývoj zápasu.
36:53
FRANK RENNHACK doklepl do prázdné branky a odčaroval momentální kouzlo fantastického představení Martina Kudely. Asistence: Patrik Sedláček, Michal Geier.
36:19
Doležal razil cestu pro Rašku s Michalcem, ale ti nakonec útočnou akci do konce nedotáhli.
35:16
Zelinkovi při střele trochu sjel puk z čepele, možná i proto má Kudela další úspěšný zákrok.
35:11
Po krátkém pardubickém útoku jsou vepředu znovu domácí, Veselý neprostřelil vyjetého Kudelu. Kotouč zůstal pod betony.
34:40
Pavel Kubeš odrazil karlovarskou střelu příhodně, nebude se pískat zakázané uvolnění.
33:24
Zakázané uvolnění Pardubic.
33:07
Teď je to čistě souboj Sharks proti Martinovi Kudelovi. Dalším neúspěšným střelcem se stává Rennhack.
32:40
Zakázané uvolnění Pardubic řešilo chvilkovou dezorientaci gólmana.
32:22
Geier zcela sám proti Kudelovi, karlovarský kapitán opět narazil na skálu!
31:58
Veselý v ideální pozici mezi kruhy minul pardubickou branku.
31:45
Z levého kruhu pálil Zelinka, Kudela si připsal další úspěšný zákrok.
30:52
Sedláčkova prudká střela z mezikruží se mezi tyče nevešla.
30:16
Zelinka to zkusil po ledě, Kudela v pohodě odehrál za branku.
30:01
Začala třetí třetina.
Pardubice zvládly druhou třetinu mnohem lépe než Karlovy Vary, díky dvěma zásahům odskočily soupeři a ten nebyl přes veškerou snahu schopen odpovědět. Když už se Sharks dostali do zakončení, byl na místě koncentrovaný Martin Kudela anebo nemělo finální řešení uspokojivé parametry. K vyrovnání a zisku kýženého bodu tak Karlovým Varům zbývá 15 minut poslední třetiny.
30:00
Druhá třetina skončila.
29:29
Doležal dostal hodně prostoru k pohodlnému přechodu modré čáry a střele na Macha, gólman měl dobrý výhled a zasáhl.
28:21
Zelinkův pokus po buly narazil na hradbu pardubických těl.
28:09
Geier po levém křídle, přenechal za sebe Veselému, ale ten Kudelu nepdostřelil.
27:30
Karlovarští už nějakou dobu nejsou schopni přejít střední pásmo, ačkoliv vedoucí Pardubice teď dávají na ledě prostor i hráčům ze širšího kádru.
26:07
Nahození Richarda Buhra z vrcholu pravého kruhu Machova lapačka jen vyrazila před sebe, k dorážce ale nikdo z hostů nebyl v dosahu.
24:56
Geier svedl další souboj s reprezentačním kolegou Kudelou. Zvítězil maskovaný muž, který dobrou střelu vyrazil nad sebe a puk dopadnuvší do brankoviště ještě rychle odehrál.
23:58
Zelinka u vzdálenější tyče neusměrnil kotouč mezi tři tyče a přesunující se Kudela si mohl oddychnout.
23:04
Geier z kruhu přes obránce přestřelil.
22:44
Po buly ve vlastním pásmu se utrhli do brejku dvou na nikoho Veselý s Geierem. Filip Veselý ale poslal přihrávku, kterou Geier nemohl zachytit a akce vyšuměla jak dlouho otevřený sekt.
22:29
Domácí působí zaskočeně, Hering teď po ledě poslal pozdrav od červené čáry a Mach měl problémy.
20:47
Pardubice právě vstřelily branku!
Precizně provedený brejk posílá Mustangy do dvougólového vedení! Na hrotu se ocitl PAVEL DOLEŽAL a zkušeně nedal ležícímu Machovi šanci, puk zamířil do odkryté horní poloviny. Asistence: Bernhard Hering.
20:31
Geier objel pardubickou branku, jeho přihrávka od zadního mantinelu ale vyjela ze třetiny.
19:45
Sharks se sice dokáží usadit v útočném pásmu, ale chybí zakončení. Pardubice celkem v pohodě posílají puky do neutrální zóny nebo na zakázané uvolnění.
18:16
O odpověď se snažil Geier, jeho opakovanou střelu si Kudela pohlídal.
17:38
Hosté vyjadřují dobrý vstup do druhé třetiny i gólově, BERNHARD HERING pohodlně zasunul do prázdné branky u tyče, ke které se Mach nestihl přesunout. Asistence: Marek Michalec.
17:15
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, zatím se jim nedaří navázat na tlak z konce první třetiny.
16:15
Kvochův nához od modré čáry skryl Mach v lapačce.
15:55
Geier zatáhl do útočné třetiny a přenechal Veselému. Rychlou akci stihl pokrýt Kubeš, který změnil směr Veselého střely.
15:15
Mach zalehl puk před blížícím se Doležalem.
15:01
Začala druhá třetina.
15:00
První třetina skončila.
14:35
Rennhack rozduněl Kudelovy betony, domácí se pak sami vyhnali z útočné třetiny.
13:50
Po delší době hosté dostali hru do středního pásma.
13:39
Odražený puk napálil Sedláček vedle, Kudela se natáhl a rukavicí přerušil.
13:18
Karlovarský tlak nepolevuje, Kudela se po dalším úspěšném zákroku proti Veselému vyčítavě obrací na svou obranu.
12:50
Žraloci převzali iniciativu, Geier pálil z mezikruží vedle.
12:23
Filip Veselý chce dát branku, jeho další střelu zblízka zlikvidoval Martin Kudela.
12:10
Po Veselého pokusu proskákal puk za Kudelou do pravé tyčky!
11:55
Vzorec po vhazování v útočné třetině provedli Wágner se Zelinkou, střelu druhého jmenovaného zablokoval přistoupivší Kubeš.
11:47
Zakázané uvolnění pardubických Mustangů.
11:22
Osvědčená spolupráce Hering – Kubeš zahrozila, Rennhack na poslední chvíli zablokoval Kubeše natahujícího ke střele z kruhu.
10:57
MICHAL GEIER nekompromisně dorazil do volné branky Kudelou odehraný puk a je vyrovnáno. Asistence: Filip Veselý, Karel Wágner.
10:46
Geier v ideální pozici mezi kruhy přestřelil.
10:37
Veselý to zkusil přes beka, jeho pokus levou rukou zamířil nad.
09:59
Po Karafiátem vyhraném buly střílel Wágner, Kudela jen jistil situaci proti nepřesné střele.
09:51
Geier najel po levém křídle do zakončení z ostrého úhlu, Kudela puk zmagnetizoval a nadvakrát dostal do své moci.
08:52
Přesilovka Pardubic skončila bez ohrožení karlovarské branky.
08:06
Zelinka je autorem dalšího vyhození přes všechny čáry.
07:47
Kvoch musí spěchat pro vyhozený puk za pardubickou branku.
07:32
Sedláček vyhodil podél mantinelu, jenže kotouč se zastavil o střídačku, a tak se vhazuje zpátky před Machem.
06:52
Filip Veselý najel ve středním pásmu do Pavla Kubeše a je vyloučen za napadení. Přesilovka pro Pardubice.
05:41
Teď zívala před Radkem Zelinkou prázdná pardubická klec, ale domácí patnáctka nezpracovala prudkou přihrávku!
05:19
Po vhazování v neutrálním pásmu se až před Kudelu dostal Zelinka, gólmanova lapačka byla nad síly karlovarského beka.
04:39
Hering to zkusil z otočky od mantinelu, minul.
03:59
Veselý se prokličkoval před Kudelu, tam byl posledním hráčem zastaven a branku neohrozil.
03:23
Pohlednou, rychlou a hlavně úspěšně zakončenou akcí hosté otevírají účet. Hering na útočné modré přebruslil Rennhacka a naservíroval ideálně do jízdy PAVLOVI KUBEŠOVI, jenž pouze nastavil hokejku a usměrnil puk za záda přesouvajícího se Macha. Asistence: Bernhard Hering.
03:01
Další icing Pardubických, ti se snaží dlouhými přihrávkami o brejky. Karlovarští naopak preferují kombinaci, tu jim však hostující obrana příliš neumožňuje.
02:21
Pardubická rozehrávka z vlastního pásma prošla až na zakázané uvolnění.
01:54
Po buly si Mach připsal svůj druhý zákrok.
01:43
Z trvalého náporu karlovarské pětky se utrhl Bernhard Hering a sám najízděl na Bohumíra Macha. Lapačka domácího gólmana slaví první excelentní zákrok.
00:59
Veselý dorážel u Kudelovy tyče, ale reprezentační gólman si mezerku pohlídal.
00:33
První přerušení hry má na svědomí pardubický ofsajd.
00:01
Utkání právě začalo.
Ještě před zahájením samotného zápasu budeme svědky předání šeku z rukou primátorky města Karlovy Vary Andrey Pfeffer Ferklové. Lázeňské město se rozhodlo věnovat Sportovnímu klubu vozíčkářů Sharks výtěžek ze sbírky nazvané Vánoční strom přání.
Úvodní sestavy:

SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach – Zelinka, Haas, Wágner – Michalčín, Berger, Veselý, Rennhack, Kovářík, Geier, Sedláček, Karafiát.
Trenér: Miroslav Hrbek.

SHK Mustangové AUTO IN: M. Kudela – Kvoch, Kubeš, R. Buhr – Neuman, Šurc, Raška, Michalec, V. Buhr, Hering, Doležal, Chudomský.
Trenér: Michal Tereska.

Rozhodčí: Oldřich Orel, Tomáš Lengö.
Pardubice si včerejší porážkou na Spartě definitivně zavřely dveře do první dvojky, zaručující superfinále o titul. Celek z východu Čech už jistě bude hrát o konečné třetí místo. Karlovarští jsou naopak stále ve hře a k jistotě druhého místa po základní části potřebují z dnešního měření sil získat bod. V případě jakékoliv výhry by se stali dokonce majiteli poháru Romana Herinka za vítězství v dlouhodobé části.
Vítejte u dnešní on-line reportáže z posledního kola základní části České para hokejové ligy, ve kterém Sharks Karlovy Vary přivítají Mustangy z Pardubic. Utkání bude zahájeno v 11:45.